0

Ήταν 30 Απριλίου του 2008 όταν η ΑΕΚ δεχόταν 4 γκολ στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό.

Η ΑΕΚ είχε ζήσει ανάλογο εφιάλτη στη Λεωφόρο τη χρονιά του Βάλνερ.

Συγκεκριμένα, ήταν 30 Απριλίου του 2008, όταν η Ένωση είχε ηττηθεί στη Λεωφόρο με 4-1 στα πλέι οφ από τους «πράσινους» σε μία σεζόν, όπου είχε χάσει το πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό ελέω της υπόθεση Βάλνερ και αρκετοί παίκτες της δεν ήθελαν να συμμετέχουν στη διαδικασία των αγώνων που ακολούθησαν.

Σε εκείνο το ματς, λοιπόν, η ΑΕΚ είχε δεχθεί καρέ τερμάτων στο πρώτο 45λεπτο. Στο 8′ ο Παπαδόπουλος είχε ανοίξει το σκορ. Στο 27′ ο Μάτος έκανε το 2-0. Στο 32′ ο Ίβανσιτς είχε γράψει το 3-0 με τον Αυστριακό να κάνει στις καθυστερήσεις το 4-0 με τον Ριβάλντο να διαμορφώνει το τελικό 4-1 στο 71′.

U18 Rising Stars: Τρίτος ο Παναθηναϊκός – Επικράτησε του Άρη

Tο έργο του Οικονόμου: Ασταμάτητος ο Παναθηναϊκός!