0

Ο Παναθηναϊκός Β επικράτησε 3-2 του Ηρακλή.

Με ένα συναρπαστικό παιχνίδι άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Super League 2. Ο Παναθηναϊκός Β επικράτησε 3-2 του Ηρακλή, σε ένα ματς με τρομερή εξέλιξη.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ από το 12ο λεπτό με πλασέ του Τόμας. Οι «πράσινοι» αντέδρασαν και με δύο γκολ του πρώτου σκόρερ τους, Μπιλάλ, στο 34’ και το 43’, γυρίζοντας το ματς πριν από το ημίχρονο. Στο 54’ ο Μελούνοβιτς ισοφάρισε σε 2-2 για τον Γηραιό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στις καθυστερήσεις όμως ο Σαρδέλης πέτυχε το γκολ της νίκης για τον Παναθηναϊκό Β.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο GoogleNews στο Facebook στο Twitter στο Instagram