0

Την 5η του νίκη σε έξι ματς πήρε ο Παναθηναϊκός. Οι πράσινες μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ πήραν σπουδαίο διπλό και στη Νεάπολη επί της ΑΕΛ με 2-0 που της διατηρεί μαζί με τον ΠΑΟΚ στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με την Ρόγκαν για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Κανέλλου «σφράγισε» τη νίκη για τους φιλοξενούμενους με 2-0 στο 80′ με ωραίο σουτ.

Παναθηναϊκός: Γιαννακούλη, Νεφρού, Σιδηρά, Μάια, Δημητρίου, Κακαμπούκη, Σιαφαρίκα, Χαμαλίδου (70΄ Κανέλλου), Νταρζάνου (85΄ Χάρις), Ρόγκαν (60΄Κοκοτσάκη) και Ντομόντ (70΄ Λόγου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ(6η αγωνιστική)

14.Ελπίδες Καρδίτσας(1-18)0

*Εκκρεμούν οι εξ αναβολής αγώνες της 1ης αγωνιστικής ΑΣ Βόλος 2004-ΟΦΗ και ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011-Ελπίδες Καρδίτσας και οι εξ αναβολής αγώνες της 3ης αγωνιστικής ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011-Ολυμπιάδα Υμηττού και ΑΟ ΡΕΑ-ΠΑΟΚ.

Εύνικος – Παναθηναϊκός 71-87: Άνετο διπλό με μπροστάρα την Σωτηρίου

Μπενφίκα, Πόρτο και Σπόρτινγκ για Ιωαννίδη!