Αναλυτικά η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού:

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Λούκα Βιλντόζα: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Όλεγκ Μπαλτσερόφκσι: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Κώστας Σλούκας: Ο πιο επιδραστικός παίκτης στην Euroleague και με διαφορά! Ανέβασε την απόδοσή του σε άμυνα κι επίθεση και μαζί του ανέβασε επίπεδα όλος ο Παναθηναϊκός. Ηγέτης και πάλι με 18 πόντους (4/4 διπ., 2/5 τριπ., 4/4 βολές), μοιράζοντας 8 ασίστ, κατεβάζοντας 4 ριμπάουντ κι έχοντας και 2 κλεψίματα. Βαθμός: 10

Ιωάννης Παπαπέτρου: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Τζέριαν Γκραντ: Ακόμα μία βραδιά η σταθερά του Παναθηναϊκού σε άμυνα κι επίθεση. Έκανε τα πάντα στο παρκέ. Ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 9 πόντους και 3 ασίστ, έχοντας και 3 κλεψίματα. Έπαιξε καθοριστική άμυνα πάνω στον Αμπρίνες σε ένα σημείο που ο Ισπανός πήγε να γίνει παράγοντας του ματς. Βαθμός: 10

Κέντρικ Ναν: Κράτησε τον Παναθηναϊκό στο κακό του πρώτο ημίχρονο με 11 πόντους, όντας η μοναδική πηγή κινδύνου του «τριφυλλιού». Και στην επανάληψη ήταν εξαιρετικός, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 22 πόντους (7/10 διπ., 2/5 τριπ.), έχοντας ακόμα 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ. Βαθμός: 10

Ματίας Λεσόρ: Έδωσε πολλές μάχες τόσο με τον Βέσελι, όσο και με τον Ουίλι και ήταν και πάλι θετικότατος. Περιόρισε τον Βέσελι που έκανε ζημιά στο πρώτο μέρος και στην επανάληψη έκανε το συνηθισμένο πάρτι του και στις δύο ρακέτες. Τελείωσε τη αναμέτρηση με 13 πόντους (5/8 διπ.) και 7 ριμπάουντ, έχοντας και 4 ασίστ. Βαθμός: 10

Μάριους Γκριγκόνις: Δεν βρέθηκε σε τρομερή μέρα, αλλά έδωσε κι αυτός σημαντικές βοήθειες τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 8 πόντους και 4 ριμπάουντ. Βαθμός: 8

Χουάντσο Ερνάνγκομεθ: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Ντίνος Μήτογλου: Και πάλι ασταμάτητος! Το double-double (19 π., 10 ριμπ.) μιλάει από μόνο του, με τον Μήτογλου να έχει 5 σημαντικότατα επιθετικά ριμπάουντ. Σε 36:47 λεπτά που αγωνίστηκε είχε μόλις ένα λάθος και το ισοφάρισε μάλιστα με ένα κλέψιμο. Βαθμός: 10

Λευτέρης Μαντζούκας: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Δημήτρης Γιαννακόπουλος: “3/3 αυστηρά”