0

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Ο παίκτης που άλλαξε όλο το μομέντουμ του αγώνα. Σαν έτοιμος από καιρό πάτησε παρκέ σε πολύ κρίσιμο σημείο, έπαιξε εξαιρετική άμυνα πάνω στον Λορένζο Μπράουν και έκανε τη διαφορά. Βαθμός: 8

Λούκα Βιλντόζα: Δεν αγωνίστηκε και δεν κρίνεται. Βαθμός:-

Όλεγκ Μπαλτσερόφκσι: Δεν αγωνίστηκε και δεν κρίνεται. Βαθμός:-

Κώστας Σλούκας: αγωνίστηκε για 19:38 κουβαλώντας πρόβλημα από το τέταρτο παιχνίδι και ήταν απίστευτος. Κατάθεση ψυχής από τον αρχηγό του Παναθηναϊκού που είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Βαθμός: 9

Ιωάννης Παπαπέτρου: Κάτι περισσότερο από κομβικός όχι μόνο απόψε, αλλά σε ολόκληρη τη σειρά. Ο Έλληνας παίκτης έκανε και απόψε τα πάντα και είχε 10 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 ασίστ και εξαιρετική παρουσία στην άμυνα: Βαθμός: 8

Τζέριαν Γκραντ: Μέτριο παιχνίδι από τον Αμερικανό ο οποίος όμως έκανε το κάτι παραπάνω όταν η μπάλα… έκαιγε. Πάτησε παρκέ για 14 λεπτά και είχε 3 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Βαθμός: 6

Κέντρικ Ναν: Έπαιξε λίγο λιγότερο από 40 λεπτά και… σκότωσε τη Μακάμπι με όλους τους τρόπους. Ο παίκτης του Παναθηναϊκού είχε 26 πόντους, 5 ριμπάουντ 4 ασίστ και “μίλησε” όταν η μπάλα… έκαιγε, δείχνοντας για μία ακόμα φορά την τεράστια προσωπικότητα του. Βαθμός: 9

Ματίας Λεσόρ: Οι 3/14 βολές αποτελούν μελανό σημείο όχι μόνο για απόψε αλλά για όλη του την καριέρα, αλλά στο τελευταία δεκάλεπτο ξύπνησε και πήρε παραμάζωμα όλη την άμυνα της Μακάμπι. 9 πόντοι και 11 ριμπάουντ και πολύ… ξύλο. Βαθμός: 7

Κώστας Αντετοκούνμπο: Αγωνίστηκε ελάχιστα και δεν κρίνεται. Βαθμός-

Μάριους Γκριγκόνις: Δε μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου ούτε αυτή τη φορά, μένοντας μακριά από τον καλό του εαυτό. Βαθμός:  5

Χουάντσο Ερνάνγκομεθ: Ο παίκτης… αποκάλυψη. Ήρθε από το νοσοκομείο, απροπόνητος και έκανε τη διαφορά. 11 πόντοι και φανταστική παρουσία σε άμυνα και επίθεση. Βαθμός: 8

Ντίνος Μήτογλου: Μακριά από τον καλό του εαυτό σε άμυνα και επίθεση αλλά στο τέλος έδωσε κρίσιμες λύσεις. Είχε μόλις 3 πόντους αλλά και 7 ριμπάουντ. Βαθμός: 6