0

Ο Παναθηναϊκός τελείωσε την αναμέτρηση στην Τούμπα με τρεις τελικές, η τελευταία εκ των οποίων ήρθε στο 27ο λεπτό!

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός γνωρίζει οδυνηρή ήττα, χάνοντας προβάδισμα που είχε.

Τόσο στην Κρήτη, όσο και στην Τούμπα (για διαφορετικούς λόγους σε κάθε ματς) το τριφύλλι «έσβησε» στην επανάληψη και δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του σκορ.

Απέναντι στον ΠΑΟΚ, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, όμως σταδιακά κλείστηκε στο δικό της μισό και τελείωσε την αναμέτρηση μόλις με τρεις τελικές.

Η τελευταία εξ’ αυτών ήρθε στο 27ο λεπτό (!) με την κεφαλιά ψαράκι του Σάντσες που θα μπορούσε να κάνει το 0-2 και να δώσει ακόμα πιο ασφαλές προβάδισμα.

Από εκεί και μετά όμως ο Πασχαλάκης παρέμεινε θεατής του ματς, ο ΠΑΟΚ αύξησε τον δείκτη πίεσης και τελικά βρήκε τα δύο γκολ που τον οδήγησαν στην μεγάλη ανατροπή με 2-1.

Έξαλλος ο Βέλεθ: «Ντροπή όσα γίνονται εις βάρος μας, ως εδώ, αρκετά»

Aλλοίωση αποτελέσματος, λάθος διαχείριση και άλλη μία ήττα!