0

Παραλίγο να…. τιναχθεί στον αέρα ο τρίτος ημιτελικός των Playoffs της Basket League ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και το Περιστέρι στο ΟΑΚΑ.

Με 1:35 να απομένει για την ολοκλήρωση του ματς, ο Βασίλης Σπανούλης διαμαρτυρήθηκε με έντονο ύφος προς τους διαιτητές, με τον Σερέλη να απαντάει… και τους ψυχραιμότερους να επεμβαίνουν για… σβήσουν τη φωτιά.

Εν τέλει, η λογομαχία έληξε και το ματς συνεχίστηκε κανονικά, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει τη νίκη με 89-80.

Σερέλης: «Είχαμε πρόβλημα στην άμυνα στο πρώτο μέρος – Το παιχνίδι κρίθηκε στα 15 λεπτά του 2ου ημιχρόνου»

Νικολογιάννης: «Ο Κουρμπέλης θα κρίνει την απόκτηση ή όχι 6αριού στον Παναθηναϊκό»