0

Βαριά ήττα γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β’ από την Καλαμάτα με 4-1 στην πρεμιέρα της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο βάζοντας τρία γκολ έως το 38′ με τους Ακόστα δυο φορές τον Ανδρέα Τάτο.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει και αρχικά μείωσε σε 3-1 με τον Μπιλάλ όμως οι παίκτες της Καλαμάτας αντέδρασαν άμεσα με τον Αρναρέλλη να κάνει το 4-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Παναθηναϊκός Β: Λίλο, Τουρκοχωρίτης (73’ Λάμψιας), Προδρομίτης, Φικάι, Μαρτίνης, Τσόκαϊ, Αθανασακόπουλος, Καραμπάς (46’ Κρυπαράκος), Σαρδέλης (71’ Βουτσάς), Μαντσίνι (46’ Φουρτάδο), Νταμπίζας (46’ Μπιλάλ)

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου, Μάρκος, Αρίμπας, Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Ντα Σίλβα Ματέους (62’ Κατάλντι), Κάνιας (77’ Κωστούλας), Γρίβας (62’ Αρναρέλλης), Τάτος (73’ Ρόβας), Ακόστα, Μπαράλες (63΄Πασάς)

Σαριέγκι προς οπαδούς του ΠΑΟ: «Θα σας αγαπώ για πάντα, μεγάλη τιμή όσα έζησα στην ομάδα»

Χωρίς Αϊτόρ η αποστολή του Παναθηναϊκού για ΑΕΚ!