0

Αναλυτικά η κριτική των παικτών:

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός:-

Λούκα Βιλντόζα: Απλώς τα έσπασε! Ο Αργεντινός άσος ήταν τσακωμένος με το καλάθι, μετρώντας 2/11 σουτ εντός πεδιάς (2/6 διπ., 0/5τριπ.) σε 32:28 λεπτά συμμετοχής. Μοναδικό θετικό στοιχείο οι 4 ασίστ και τα 2 κλεψίματα. Βαθμός: 4

Κάιλ Γκάι: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός-

Αλεξάντερ Μπαλτσερόφσκι: Πήρε χρόνο συμμετοχής (9:36) για να ξεκουράσει τον Λεσόρ, ωστόσο με εξαίρεση ένα καλάθι και φάουλ ήταν κακός, κάνοντας λάθη και χαλώντας επιθέσεις του Παναθηναϊκού Aktor. Βαθμός: 4

Κώστας Σλούκας: Πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό. Πέτυχε 6 πόντους με 2 τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας μόλις 1 τελική πάσα, 4 λάθη και προβλήματα στην άμυνα κόντρα στα γκαρντ της Ρεάλ. Βαθμός: 4

Τζέριαν Γκραντ: Αγωνίστηκε με πρόβλημα στο πόδι (τενοντίτιδα στο δεξί γόνατο) και ήταν φανερά επηρεασμένος. Ένας παίκτης που στηρίζεται στα αθλητικά του προσόντα. Είχε 5 πόντους, 1 κλέψιμο και τελείωσε ακόμα ένα ματς δίχως λάθος. Βαθμός: 6

Κέντρικ Ναν: Όλος ο Παναθηναϊκός Aktor στο πρώτο ημίχρονο με 20 πόντους και 3/4 τρίποντα, αλλά στη συνέχεια η άμυνα της Ρεάλ προσαρμόστηκε πάνω του, τον περιόρισε και στην επανάληψη είχε μόλις 4 πόντους και δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης να πάρει την μπαγκέτα στην επίθεση. Βαθμός: 8

Ματίας Λεσόρ: Έδωσε μάχες και στις δύο ρακέτες κόντρα σε Ταβάρες και Πουαριέ και ήταν θετικός, προσφέροντας λύσεις, αλλά και θέαμα. Ολοκλήρωσε το ματς με 18 πόντους και 4 ριμπάουντ κι αν οι «πράσινοι» είχαν περισσότερη δημιουργία θα ήταν ακόμα πιο επιδραστικός. Βαθμός: 6

Κώστας Αντετοκούνμπο: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: –

Μάριους Γκριγκόνις: Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Ο Λιθουανός άσος είχε μόλις ένα τρίποντο (1/4) σε 24:34 λεπτά συμμετοχής και δεν πήρε τις προσπάθειες που μας έχει συνηθίσει. Βαθμός: 4

Ντίνος Μήτογλου: Κούραση μεν, στα όρια του double-double με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ και πολλές μάχες με τον Χεζόνια, που βρίσκεται σε απίστευτη κατάσταση. Βαθμός: 7

Λευτέρης Μαντζούκας: Έπαιξε ελάχιστα και δεν κρίνεται. Βαθμός:-

«Εξαφανίστηκε» στην τρίτη περίοδο και υποκλίθηκε στη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός AKTOR!

Previous article

Χεζόνια: «Αγαπώ την Αθήνα και τον Παναθηναϊκό – Θα προσαρμοστούν οι παίκτες στο παιχνίδι του Αταμάν»