0

Σε ακόμη ένα ματς του Παναθηναϊκού ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ βρήκε δίχτυα, με τον Σουηδό φορ να σκοράρει για το 3-0 του Τριφυλλιού κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Έτσι, ο 30χρονος στράικερ με το τέρμα που πέτυχε στις Σέρρες έφτασε τα 6 γκολ φέτος με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, με τα στατιστικά του να θυμίζουν… Κέντρικ Ναν, καθώς μιλάμε για τρομερή ευστοχία σε πολύ λίγες τελικές προσπάθειες.

Αναλυτικά, συνολικά σε 280 λεπτά συμμετοχής (9 ματς) ο Γερεμέγεφ έχει βρει δίχτυα έξι φορές, έχοντας μόλις 10 τελικές προσπάθειες. Μάλιστα, από αυτές οι 8 τελικές ήταν στον στόχο, με τον Σουηδό να σκοράρει στο πρωτάθλημα κάθε 27 λεπτά.

Κριτική Παναθηναϊκού: Σέρβιρε ο Μπερνάρ, καθάρισαν τα «φτερά» του

Τερίμ: «Χαρούμενος με την εικόνα μας, μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερο»