0

Ένας Παναθηναϊκός με αδυναμίες αλλά και χαρακτήρα, κατάφερε να λυγίσει με 88-85 την Βίρτους Μπολόνια στην παράταση (κ.α. 76-76) και να πάρει ψυχολογία για τη συνέχεια.

Οι «πράσινοι» επέστρεψαν από το -12 στην κανονική διάρκεια και το -3 στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντέρικ Γουίλιαμς που… οργίασε με 26 πόντους (5/8 τρίποντα) και 8 ριμπάουντ σε 39 λεπτά στο παρκέ, ενώ πέτυχε και το καθοριστικό τρίποντο της… προσπέρασης (86-85) στα 16,5”. Εξαιρετικοί οι Νέιτ Γουόλτερς με 18 πόντους και 4 ασίστ, Πάρις Λι με 15 πόντους και σκυλίσια άμυνα, ενώ ο Ντουέιν Μπέικον που ήταν άστοχος είχε ένα καθοριστικό γκολ-φάουλ στο τελευταίο λεπτό.

Δείτε τα highlights της μεγάλης νίκης:

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο GoogleNews στο Facebook στο Twitter στο Instagram

Ράντονιτς: «Χάσαμε 3 ματς στο τέλος, πήραμε όμως αυτό και μας βοηθάει στην ψυχολογία»