0

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις ο Παναθηναϊκός Β’, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από την Κηφισιά εκτός έδρας, στην 1η αγωνιστική της Super League 2. Έχασε αρκετές ευκαιρίες το τριφύλλι στο δεύτερο μέρος.

Την ήττα γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β’ στην πρώτη επίσημη αναμέτρηση του. Η Κηφισιά επικράτησε με 2-0 με δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο έψαχνε τα πατήματα του και δεν ειχε καλό πρόσωπο. Η Κηφισιά το εκμεταλλεύτηκε αυτό και έβαλε της βάσεις για τη νίκη.

Οι πράσινοι εμφανίστηκαν καλύτεροι στο δεύτερο μέρος. Είχαν την κατοχή της μπάλας και αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Καιρός να γίνει αντιληπτή η πραγματικότητα!